BADMINTON

15.04.2019

- CHAMPIONS TROPHY (SENIOR) -

   Lights
   

BLUE HOUSE

Gold Medal - 3

Silver Medal - 5 

- RUNNERS-UP TROPHY (SENIOR) -

   Lights
   

GREEN HOUSE

Gold Medal - 2


- GOLD (SINGLES) [SENIOR GIRLS] -

   Lights
   

Daniya Khan

IX A

Blue House


- SILVER (SINGLES) [SENIOR GIRLS] -

   Lights
   

Bhumika Rathore

IX C

Blue House


- GOLD (SINGLES) [SENIOR BOYS] -

   Lights
   

Aman Patel

X C

Green House


- SILVER (SINGLES) [SENIOR BOYS] -

   Lights
   

Vinayak Niranjan

IX A

Red House


- GOLD (DOUBLES) [SENIOR GIRLS] -

   Lights
   

Bhumika Rathore

IX C

Blue House


Harshita Kanaujiya

IX B

Yellow House


- SILVER (DOUBLES) [SENIOR GIRLS] -

   Lights
   

Daniya Khan

IX A

Blue House


Shamli Agarwal

IX A

Blue House


- GOLD (DOUBLES) [SENIOR BOYS] -

   Lights
   

Aman Patel

X C

Green House


Nayan Sahwani

X B

Blue House


- SILVER (DOUBLES) [SENIOR BOYS] -

   Lights
   

Govind Yadav

IX B

Blue House


Krishna Pratap Patel

IX A

Blue House


- CHAMPIONS TROPHY (JUNIOR) -

   Lights
   

RED HOUSE

Gold Medal - 2

Silver Medal - 3

- RUNNERS-UP TROPHY (JUNIOR) -

   Lights
   

BLUE HOUSE

Gold Medal - 3

Silver Medal - 1

- GOLD (SINGLES) [JUNIOR GIRLS] -

   Lights
   

Divyanshi Singh

VIII C

Red House

- SILVER (SINGLES) [JUNIOR GIRLS] -

   Lights
   

Saniya Khan

VIII C

Red House

- GOLD (SINGLES) [JUNIOR BOYS] -

   Lights
   

Harsh Patel

VII A

Green House

- SILVER (SINGLES) [JUNIOR BOYS] -

   Lights
   

Ayush Mishra

VIII B

Yellow House

- GOLD (DOUBLES) [JUNIOR GIRLS] -

   Lights
   

Umrah Khan

VIII C

Red House


Vanshika Yadav

VIII A

Blue House


- SILVER (DOUBLES) [JUNIOR GIRLS] -

   Lights
   

Yashika Gupta 

VIII A

Yellow House


Mahi Sahu

VIII B

Yellow House


- GOLD (DOUBLES) [JUNIOR BOYS] -

   Lights
   

Aditya Tiwari 

VIII B

Blue House


Nitesh Kumar

VII A

Blue House


- SILVER (DOUBLES) [JUNIOR BOYS] -

   Lights
   

Adarsh Upadhayay

VII A

Red House


Mohit Yadav

VII C

Red House